Mana Kaasik, Tartu 2024

19. oktoobril avalikustati Tartu 2024 koguprogramm

19. oktoobril, täpselt sada päeva enne kultuuripealinna aasta algust kuulutati välja Tartu 2024 programm. Tartu Ülikool toetab kultuuripealinna tegevust ja programmis on ka ülikooli korraldatavaid üritusi.

Kultuuripealinna kunstilise kontseptsiooni keskmes on ellujäämise kunstid: teadmised, oskused ja väärtused, mis aitavad meil tulevikus hästi elada ning mida soovime Euroopaga jagada ja juurde õppida. Neist neli kõige olulisemat, mis väljenduvad ka Tartu 2024 programmis, on omapärasus, jätkusuutlikkus, ärksameelsus ja koosloovus.

Tartu Ülikooli toel toimub põhiprogrammis mitmesuguseid üritusi.

Ellujäämise Kunstide Loodus/Loovus/Festival paneb külastajad märkama meid ümbritsevat elurikkust. Süvenetakse looduse ja kultuuri seostesse linnaruumis ja nauditakse loodusest inspireeritud loomingut. Festivali peakorraldaja on Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Pärandusfestival viib külastaja UNESCO pärandilinna Viljandisse. Festivalil arutatakse, kuidas aitavad rahvakultuuri teadmised leida säästlikke lahendusi majandus- ja keskkonnaprobleemidele, samuti saavad huvilised ise pärandoskusi õppida. Pärandusfestivali korraldab on Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia.

Suudlev Tartu koosneb haridusprogrammist ja kontsertlavastusest, mis kulmineerub enneolematu samaaegse suudlusega. Kontsertlavastus toimub 18. mail Tartu Raekoja platsil. Samal päeval on ka Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek. Suudleva Tartu korraldajad on Tartu Üliõpilasmaja ja Tartu Ülikooli teaduskool.

Tartu Maailmaülikool on kogukonnaakadeemiate sari, mille käigus otsitakse lahendusi globaalsetele probleemidele. Korraldaja on Tartu Ülikooli eetikakeskus.

Toomemäe taasavamisel äratatakse kultuuri, teaduse ja valguse abil ellu Tartu linna jaoks tähtis ja keskne paik. Külastajad saavad jalutada toomkiriku varemete vahel ja vaadata terviklikku valguslahendust. Üritust korraldab Tartu Ülikooli muuseum.

Avamisüritus toimus 19. oktoobril Tartus Aparaaditehases. Ülekannet avamisest saab järelvaadata Jupiteris. Lisateavet leiab Tartu 2024 kodulehelt.

Ülikooli korraldatavate ürituste nimekiri täieneb pärast programmi avalikustamist. Lisateavet leiab ülikooli veebilehelt.

Lapsed laua ümber eetikakeskuse väärtuste mänguga

Võru linn peab lastesõbralikkust oluliseks

Pildil on inimesed saalis istumas ja esitlust jälgimas

Maailmaülikool annab pärandusaastale hoogu